تفاوت حجامت و اهدای خون

0
3

♻️ در #اهدای_خون، خون از #ورید گرفته شده اما در #حجامت مجموع محتویات مویرگ‌های سرخرگی، سیاهرگی و لنفی و مایع میان‌بافتی موجود در لایه‌های پوستی است که در اثر #خراش و #بادکش ایجاد شده خارج می‌شود.

♻️ حجامت اثر #پاکسازی در موضع انجام حجامت و نواحی اطراف آن دارد که انتقال خون این اثر را ندارد.

♻️ کسانی‌که دارای پرخونی شدیدی هستند می‌توانند اهدای خون داشته و برای پاکسازی نیز حجامت انجام دهند.

♻️ گاهی انجام حجامت کفاف پرخونی افراد را نمی‌دهد، در این‌صورت بهتر است افراد اهدای خون نیز داشته باشند اما افرادی که به علت پرخونی شدید خونشان قابل اهدا شدن نیست، می‌توانند به راحتی با حجامت خون را از بدن خود خارج کنند.

😔متاسفانه یکی از قوانین انتقال خون این است که افرادی که اقدام به حجامت می‌کنند تا چندین ماه نمی‌توانند خون اهدا کنند چرا که زخم ایجاد شده بر اثر حجامت را در زمره زخم‌های آلوده محسوب می‌کنند اما در واقع با توجه به اینکه امروزه حجامت با ابزار یک‌بار مصرف انجام می‌شود بنابراین دیگر این زخم را نمی‌توان آلوده دانست.

درمان بسیاری از بیماری های در طب اسلامی و سنتی حجامت بیان شده است ، از جمله فشار خون بالا، غلظت خون، قند خون بالا، سینوزیت، سیاتیک، اگزما، کهیر، جوش صورت و بدن، گور گرفتگی و تعریق زیاد، احساس سنگینی و تنگی نفس، آسم، لکنت زبان، واریکوسل، ضعف سیستم ایمنی، کلسترول و چربی خون بالا می‌توان از حجامت استفاده کرد.

تجربه ای در این زمینه داری ؟

پاسخ دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here